O NÁS               www.brit-petfood.com
        

Chovatelská stanice z Kamenické tvrze byla zaregistrována pod reg.č. 1079/12 v lednu 2013 pro fenku brabantíka Baghiru z Karolínčina království.

Psi provázeli můj život už dlouhou řadu let, ale setkání s brabantíkem bylo osudové. V naší rodině už byla zabydlená fenka malého knírače Bety, když dcera usoudila, že Betynka není zrovna mazlící typ a její touhou se stal psík mazlík - rozbila prasátko a tak se u nás objevila fenečka brabantíka Ajša bez PP. Ajša byla krásné, mazlivé štěňátko, které naprosto odpovídalo  tomu, co se o brabantíkovi můžete dočíst a co se o něm vykládá. Byla jen trošku živější a při běžné návštěvě u paní veterinářky na naší připomínku nad jejím temperamentem nám paní doktorka poradila agility. Dcerka časově nestíhala a tak jsem vyrazila na cvičák. A nějak jsme s Ajšou u agility vydržely. Moc nás to obě baví a brabošci jsou neuvěřitelně šikovní a pro páníkovu radost a odměnku udělají skoro cokoli. A jak roky ubíhaly Ajšinka už je paní v letech a já se začala zaobírat myšlenkou pořídit si ještě jednoho budoucího agiliťáka. V podstatě bylo rozhodnuto - bude to zase brabantík, ale tentokrát s průkazem původu. Tak do smečky přibyla Baghira. Bety s Ajšou byly ze začátku uražené a trucovaly, ale ta malá se nedala a brzy si získala jejich psí srdíčka a nejen jejich, ale i celé rodiny.                                                                                                                                                    Baghira je naše sluníčko - stále v dobré náladě, stále akční a připravená něco dělat. Umí spoustu legrácek a triků (pár ukázek ve videogalerii) a agility ji také moc baví a je velmi šikovná. Dokáže si ale taky pěkně zalenošit a když se může k někomu přitulit je spokojená. Jen ve výstavách nenašla zrovna zalíbení a považuje je za nekonečnou otravu a nutné zlo a dokáže projevit velkou radost z toho, že  konečně výstava končí a jede se domů.

Naše chovatelská stanice nikdy nebude množírnou a velkovýrobou štěňátek!!!  A pokud se nám povede nakrýt a odchovat několik prcků, budou vymazlená a opečovávaná s láskou, jakou si tito pejskové pro jejich velkou lásku k lidem a své rodině zaslouží.